O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie „Moja Polska” powstało 27 listopada 2016 r. w Zamłyniu z inicjatywy ludzi, którzy wspólnymi siłami chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość.

Chcemy działać razem na rzecz naszego wspólnego domu, którym jest Polska. Tylko od nas zależy, jak będziemy się w nim czuć. To właśnie my – „zwykli” obywatele – każdego dnia decydujemy, jaki będzie nasz dom. Sami musimy go urządzić tak, by żyło się nam dobrze i zgodnie. Nikt nie zrobi tego za nas.

Dlatego promujemy i wspieramy inicjatywy społeczne, a także ludzi, którzy poprzez swoją działalność w różnych dziedzinach przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności i Polski. Działamy na rzecz zwyczajnych obywateli, samorządów i biznesu, bo razem możemy zdziałać więcej.

Mamy swoje obowiązki zawodowe i rodzinne oraz pasje, ale każdy z nas chce również dołożyć cegiełkę do budowy naszego wspólnego domu – Polski. Od czegoś trzeba zacząć, dlatego przystąpiliśmy do działania w gminie Skała, która jest nam bliska, ponieważ to tu mieszkamy. Jednak to dopiero pierwszy krok – nasze marzenia sięgają dużo dalej i obejmuje całą Polskę.

Nie zniechęcają nas przeciwności losu ani nieprzychylne komentarze, że nasze zamierzenia są zbyt ambitne. W końcu nie od razu Kraków zbudowano, a nawet najmniejsze czyny są lepsze od wielkich zamierzeń, jeśli te pozostają jedynie w sferze planów.

Jesteśmy otwarci na współpracę z ludźmi, którzy również chcą zmieniać Polskę na lepsze. To możliwe – wystarczy, że zechcesz… Przyłącz się!

Niech Moja i Twoja Polska rozkwita każdego dnia!