Relacje

08 PAźDZIERNIKA 2017
Udostępnij

I Gra o Skałę!

Pierwsza gra miejska w Skale już za nami! Tydzień temu, 30 września, w Skale, 24 zawodników z 5 drużyn zmierzyło się w Grze o Skałę.

Uczestnicy wystartowali spod siedziby naszego Stowarzyszenia przy ulicy Langiewicza i pobiegli na skalski Orlik, gdzie czekało na nich zadanie sportowe. Następnie musieli udać się do SKAŁA OSM by wykazać się „kulinarnie” – rozpoznać produkty naszej skalskiej spółdzielni. Kolejne zadanie jakie czekało na zespoły okazało się dla jednych powrotem do dzieciństwa, a dla innych całkowitą nowością – należało z kartki papieru skonstruować statek, który przepłynie fontannę mieszczącą się na Rynku. Zadanie kuchenno-sprawnościowe zaplanowaliśmy na Placu Konstytucji. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrał je mężczyzna w dodatku w drużynie z trójką dzieci! Gratulacje dla Wojtek Bednarek! Szczęśliwie okazało się, że nasi uczestnicy umieli by nas uratować – wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów realizując zadanie w ośrodku zdrowia. Kolejne zadanie czekało na drużyny pod Domem Kultury – oj… ze sportem u naszych zawodników bywało różnie. 😉 Ostatnim punktem było sprawdzenie wiedzy historycznej pod pomnikiem przy cmentarzu, które wypadło imponująco – 75-90% poprawnych odpowiedzi napawa dumą i radością.

Na szczególne wyróżnienie zasługują 2 drużyny – ZKK Cianowice i Jastrzębie z Zamłynia, które składały się z rodzin z małymi dziećmi. Heroicznego zadania podjął się Wojtek Bednarek, który sam (!) prowadził drużynę 3 dzieci w wieku 7, 6 i 3 lat.

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – Gracze Skała
II miejsce – Las Porębas
III miejsce – FC Skała
IV miejsce – Jastrzębie z Zamłynia
V miejsce – ZKK Cianowice

Więcej takich atrakcji w Skale.

Bardzo fajny sposób spędzenia czasu z dziećmi

Zachęcamy innych mieszkańców do uczestnictwa

To tylko kilka opinii uczestników – dziękujemy za Waszą obecność i cieszymy się, że gra się Wam podobała. Obiecujemy, że postaramy się przygotować jeszcze ciekawszą kolejną edycję! 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz reportażu wideo, a wszystkich chętnych do wspólnego działania do kontaktu z nami.

Za wsparcie dziękujemy:
OSM Skała – sponsorowi i partnerowi gry miejskiej. OSM przygotowało jeden z punktów gry oraz przekazało produkty dla naszych uczestników!
Vitalia – za ufundowanie kuponów na darmową pizzę dla zwycięzców
Askar skład budowlany – sponsorowi Gry o Skałę
GIGA – sponsorowi Gry o Skałę
ARCHEZJA – Fundacja Wspomagająca Wychowanie – fundatorowi gier

Za pomoc w organizacji gry podziękowania kierujemy także do:
Mirosława Poradowskiego
Nasz Rzeplin i Wiesław Owsiński
Zygmunta Dercza
Robert Blachno
Marzeny Grochowskiej, dyrektor SPZOZ w Skale